Taal als toegangspoort

Soms struikel je over het leven. Loop je ergens tegenaan dat lastig is om uit te spreken. Emoties verwoorden is niet de makkelijkste hobby of interesse. Hoe omschrijf je een gevoel, een gebeurtenis die nog geen woorden heeft of taal kent? Je wéét dat her ergens zit maar schatteverredarrie, waar precies?

Dan is taal een sleutel. Een kier in de deur om ergens naar binnen te gaan. Je binnenwereld bijvoorbeeld. Dat hoeft lang niet altijd met pen of papier: er zijn meer vormen van creatieve expressie. Je kunt een gevoel bijvoorbeeld ook zingen. Of uitdansen. Je verhaal verwoorden in een niet-bestaande taal. Geef je gevoel een schilderij, een bloemstuk. Bak er een brood over of brei er een sjaal van. Geef je gevoel de ruimte!

En wil je er toch over schrijven?

Begin dan met iets kleins. “Toen dat gebeurde, voelde ik…” Meer hoeft niet. Een kort stukje kan wonderen doen, omdat het je iets laat zien. Het hoeft niet groot met scenario’s of een complete roman. Begin met iets kleins: één zin is genoeg.

Lukt het niet? of loop je tegen valse moetjes of scherpe nietjes aan? In de vorm van “daar kan ik toch niet over schrijven”, of andere “kan-toch-nietjes”? Dan mail je mij: ik help je graag.

Meer lezen?

In mijn EigenWijze mail vind je elke maandagmorgen een portie eigen zinnigheid en bemoediging. Geen funnelfuik: gewoon fijn leeswerk.

Geef een reactie

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Gerelateerde blogs

Kirgizië

Wanneer je wegdroomt bij suffe formuliertjes en thuiskomt bij je kamerplanten. Welkom bij een reisje door mijn hoofd.

Lees verder »

Als je geen idee hebt waar je naartoe wilt

Vijf jaar geleden viel ik om door overspanning. Ik had al zoveel innerlijk werk gedaan – maar mijn lijf had ik vergeten. Sinds ik mijn buik laat beslissen in plaats van mijn hoofd, durf ik meer en gebeuren er magische dingen. Wanneer had jij het voor het laatst ontzettend naar je zin, zonder te weten waar je naartoe ging?

Lees verder »